Zawierzenie przez Maryję

Kategorie: Bez kategorii

Święty Ludwik Maria Grignon de Montfort był kapłanem i pisarzem żyjącym we Francji na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku (1673-1716), autorem „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. Propagował gorąco ideę powierzenia się Panu Jezusowi przez Maryję. Stworzył 33 dni-owy program duchowego przygotowania się do tego aktu .

Natomiast Ojciec Fryderyk Wilhelm Faber opracował dodatkowo zestaw ćwiczeń na 33 dniowy okres przygotowań, podał czytania na każdy dzień, wykorzystując fragmenty z Pisma Świętego oraz z innych książek, jak również przytoczył modlitwy na każdy okres.

Św. Ludwika Grignon de Montfort pisał:

Droga do Boga przez Maryję jest krótsza, łatwiejsza, bo zostajemy wlani do formy, w której powstała Bóg”.

Ci którzy chcą poświęcić się temu szczególnemu nabożeństwu… powinni przynajmniej przez dwanaście dni pracować nad tym, by się wyzbyć ducha tego świata, będącego przeciwnikiem ducha Jezusa Chrystusa; dalej powinni poświęcić ze trzy tygodnie, by się napełnić Jezusem Chrystusem przez Najświętszą Dziewicę…”

Ćwiczenia te dzielimy na dwa okresy:

1.Okres pierwszy: dwanaście dni podczas których staramy się “uwolnić samego siebie od ducha świata”. To czas oderwania się od ducha starego, ducha przywiązania do tego świata.

2.Okres drugi: 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi

Jest on podzielony na trzy jedno-tygodniowe odcinki:

  • Pierwszy tydzień – poświęcony na poznanie samego siebie, naszej tożsamości

  • Drugi tydzień – poznanie Najświętszej Dziewicy,

  • Trzeci tydzień – poznanie Jezusa Chrystusa.

Dzień zawierzenia się przypada 34 dnia.

Te ćwiczenia nie są obowiązkowe, ale sprawiają, ze możemy dużo lepiej przysposobić się to tego aktu ze względu na dyspozycje kształtujące się w naszych duszach.

Dokładny program ćwiczeń duchowych z tekstami modlitw i rozważań jest zamieszczony na stronie:

http://www.duchprawdy.com/33_dni_przygotowania_wg_traktatu_sw_ludwika.pdf

Informacje o zawierzeniu i i treść traktatu jest zamieszczony na stronie:

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/11/02/zanim-ofiarujemy-sie-w-niewole-milosci-jezusowi-chrystusowi-przez-rece-maryi-wiadomosci-wstepne-cz-i/

Nasza krakowska wspólnota będzie zawierzać się po raz kolejny we wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe 12.12.2017 r.- po mszy św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Konfederackiej 6.

Dodał: Przymierze Miłosierdzia Kraków

Dodaj komentarz